Vishay/Dale CMF50100K00GKR6
CMF50100K00GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100K00GKR6
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100K00GKR6.pdf
Availability of CMF50100K00GKR6
QUANTITY
CMF50100K00GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100K00GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF50100K00GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100K00GKR6
Related LinksCMF5010, CMF50100K00GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100K00GKR6 Details Description
Related parts for CMF50100K00GKR6
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf