Vishay/Dale CMF50102R00FHEK
CMF50102R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50102R00FHEK
Brief Description
RES 102 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50102R00FHEK.pdf
Availability of CMF50102R00FHEK
QUANTITY
CMF50102R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50102R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50102R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)102
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50102R00FHEK
Related LinksCMF5010, CMF50102R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50102R00FHEK Details Description
Related parts for CMF50102R00FHEK
ANTENNA 5.15/5.85GHZ R-SMA BL 5" datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 5POS 5.08MM datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
SL 5.08/15/90B 3.2SN OR datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 630VDC datasheet.pdf