Vishay/Dale CMF5010K000DHRE
CMF5010K000DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010K000DHRE
Brief Description
RES 10K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010K000DHRE.pdf
Availability of CMF5010K000DHRE
QUANTITY
CMF5010K000DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010K000DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5010K000DHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010K000DHRE
Related LinksCMF5010, CMF5010K000DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010K000DHRE Details Description
Related parts for CMF5010K000DHRE
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
CAP 220MF -20% +80% 3.3V SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SOIC-24 TO DIP-24 SMT ADAPTER datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX LSTTL INP 16TSSOP datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS SMT 5MM datasheet.pdf