Vishay/Dale CMF5010K700FKRE
CMF5010K700FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010K700FKRE
Brief Description
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010K700FKRE.pdf
Availability of CMF5010K700FKRE
QUANTITY
CMF5010K700FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010K700FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF5010K700FKRE
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010K700FKRE
Related LinksCMF5010, CMF5010K700FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010K700FKRE Details Description
Related parts for CMF5010K700FKRE
IC SWITCH QUAD 2X1 14SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 920MA 1.18 OHM datasheet.pdf
SWITCH DIP 5POS FLUSH ACT PC MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf