Vishay/Dale CMF5010R000DHBF
CMF5010R000DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010R000DHBF
Brief Description
RES 10 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010R000DHBF.pdf
Availability of CMF5010R000DHBF
QUANTITY
CMF5010R000DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010R000DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5010R000DHBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010R000DHBF
Related LinksCMF5010, CMF5010R000DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010R000DHBF Details Description
Related parts for CMF5010R000DHBF
D-Sub Connector Plug, Male Pins 60 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 2.2MH 1.5A T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf