Vishay/Dale CMF50113R00FHEK
CMF50113R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50113R00FHEK
Brief Description
RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50113R00FHEK.pdf
Availability of CMF50113R00FHEK
QUANTITY
CMF50113R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50113R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50113R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50113R00FHEK
Related LinksCMF5011, CMF50113R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50113R00FHEK Details Description
Related parts for CMF50113R00FHEK
TRANS NPN 400V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 3.05K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET 337E-F2 .250 datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf