Vishay/Dale CMF50115R00FHEB
CMF50115R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50115R00FHEB
Brief Description
RES 115 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50115R00FHEB.pdf
Availability of CMF50115R00FHEB
QUANTITY
CMF50115R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50115R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50115R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50115R00FHEB
Related LinksCMF5011, CMF50115R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50115R00FHEB Details Description
Related parts for CMF50115R00FHEB
IC FPGA 160 I/O 208HQFP datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.4A 560 MOHM datasheet.pdf
5M PARALLEL I/O CABLE datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
VARISTOR 505V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
IC CTRLR TOUCH SENSE 20SSOP datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 50MA 48V datasheet.pdf