Vishay/Dale CMF50121K00FHEB
CMF50121K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50121K00FHEB
Brief Description
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50121K00FHEB.pdf
Availability of CMF50121K00FHEB
QUANTITY
CMF50121K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50121K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50121K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50121K00FHEB
Related LinksCMF5012, CMF50121K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50121K00FHEB Details Description
Related parts for CMF50121K00FHEB
CONN 2MM HM PLUG 154POS STR GOLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO41 datasheet.pdf
ACCY MISC HS 3/4IN HOLE datasheet.pdf
PROCESS METER 4-50MA LED PNL MT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
LABEL ID RATING 2.88"X1.75"YL/BK datasheet.pdf