Vishay/Dale CMF50121K00FHEK
CMF50121K00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50121K00FHEK
Brief Description
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50121K00FHEK.pdf
Availability of CMF50121K00FHEK
QUANTITY
CMF50121K00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50121K00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50121K00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50121K00FHEK
Related LinksCMF5012, CMF50121K00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50121K00FHEK Details Description
Related parts for CMF50121K00FHEK
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 1500W datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W .05% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CABLE ASSY EYEMAX datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/10W 0201 datasheet.pdf