Vishay/Dale CMF50121K00FKEA
CMF50121K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50121K00FKEA
Brief Description
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50121K00FKEA.pdf
Availability of CMF50121K00FKEA
QUANTITY
CMF50121K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50121K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF50121K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50121K00FKEA
Related LinksCMF5012, CMF50121K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50121K00FKEA Details Description
Related parts for CMF50121K00FKEA
DIODE VARIABLE CAP 6V 1006 datasheet.pdf
RES SMD 61.9OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf