Vishay/Dale CMF50121K00FKEB
CMF50121K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50121K00FKEB
Brief Description
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50121K00FKEB.pdf
Availability of CMF50121K00FKEB
QUANTITY
CMF50121K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50121K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF50121K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50121K00FKEB
Related LinksCMF5012, CMF50121K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50121K00FKEB Details Description
Related parts for CMF50121K00FKEB
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 2A TO252-2 datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 8AWG datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf