Vishay/Dale CMF50121R00FHEB
CMF50121R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50121R00FHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50121R00FHEB.pdf
Availability of CMF50121R00FHEB
QUANTITY
CMF50121R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50121R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50121R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50121R00FHEB
Related LinksCMF5012, CMF50121R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50121R00FHEB Details Description
Related parts for CMF50121R00FHEB
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 700MW SFLAT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.5A 125VAC 72VDC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 2.5V 10MSOP datasheet.pdf
RELAY SSR 30A DIN-RAIL SPST-NO datasheet.pdf
RES 898 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
HD EJECT VT TH datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf