Vishay/Dale CMF50121R00FKRE
CMF50121R00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF50121R00FKRE
Brief Description
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50121R00FKRE.pdf
Availability of CMF50121R00FKRE
QUANTITY
CMF50121R00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50121R00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF50121R00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50121R00FKRE
Related LinksCMF5012, CMF50121R00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50121R00FKRE Details Description
Related parts for CMF50121R00FKRE
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
CONN HEADER 20PS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 34POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf