Vishay/Dale CMF50124K00FHBF
CMF50124K00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF50124K00FHBF
Brief Description
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50124K00FHBF.pdf
Availability of CMF50124K00FHBF
QUANTITY
CMF50124K00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50124K00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF50124K00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50124K00FHBF
Related LinksCMF5012, CMF50124K00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50124K00FHBF Details Description
Related parts for CMF50124K00FHBF
RES SMD 24K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR TO220AB datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SNSW 0.1A PCB-BTM-SYM NONE datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN BNC JACK 50OHM EDGE MNT datasheet.pdf
I.S. PRESSURE CALIBRATOR 30 PSIG datasheet.pdf
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf