Vishay/Dale CMF50124K00FHEB
CMF50124K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50124K00FHEB
Brief Description
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50124K00FHEB.pdf
Availability of CMF50124K00FHEB
QUANTITY
CMF50124K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50124K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50124K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50124K00FHEB
Related LinksCMF5012, CMF50124K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50124K00FHEB Details Description
Related parts for CMF50124K00FHEB
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PWR 3POS 600V PDB datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
T-COUPLE J L=50CM THERMO WELL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 500MA 270 MOHM datasheet.pdf