Vishay/Dale CMF5012K000GKR6
CMF5012K000GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5012K000GKR6
Brief Description
RES 12K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5012K000GKR6.pdf
Availability of CMF5012K000GKR6
QUANTITY
CMF5012K000GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5012K000GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5012K000GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5012K000GKR6
Related LinksCMF5012, CMF5012K000GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5012K000GKR6 Details Description
Related parts for CMF5012K000GKR6
IC MCU 8-BIT 16K 16MHZ OTP 40DIP datasheet.pdf
IC UNIVERSAL BUS TXRX 48TSSOP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 10.16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
AM60501-501-10 DRV WHEEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 44.07K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf