Vishay/Dale CMF5012K100FHEB
CMF5012K100FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5012K100FHEB
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5012K100FHEB.pdf
Availability of CMF5012K100FHEB
QUANTITY
CMF5012K100FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5012K100FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5012K100FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5012K100FHEB
Related LinksCMF5012, CMF5012K100FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5012K100FHEB Details Description
Related parts for CMF5012K100FHEB
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 40POS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 22SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
UMY5-3618 SAFETY MAT datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
BATTERY CHARGER FLUKE 75X datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf