Vishay/Dale CMF5012K400FHEB
CMF5012K400FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5012K400FHEB
Brief Description
RES 12.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5012K400FHEB.pdf
Availability of CMF5012K400FHEB
QUANTITY
CMF5012K400FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5012K400FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5012K400FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5012K400FHEB
Related LinksCMF5012, CMF5012K400FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5012K400FHEB Details Description
Related parts for CMF5012K400FHEB
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
WHITE POLYESTER 1.5" X .75" datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CONN 4C 4#4 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf