Vishay/Dale CMF5013K300FKEK
CMF5013K300FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5013K300FKEK
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5013K300FKEK.pdf
Availability of CMF5013K300FKEK
QUANTITY
CMF5013K300FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5013K300FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5013K300FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5013K300FKEK
Related LinksCMF5013, CMF5013K300FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5013K300FKEK Details Description
Related parts for CMF5013K300FKEK
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC MCU 4K FLASH 256B SRAM 28SSOP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 3.3V PROGR 32PLCC datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 41POS datasheet.pdf
RES 453K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CIRC-O-GIDE SNAP 0.312X0.236" BK datasheet.pdf
16 V Rail-to-Rail, Zero-Drift, Precision Instrumentation Amplifier IC datasheet.pdf