Vishay/Dale CMF5013R300FHEK
CMF5013R300FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5013R300FHEK
Brief Description
RES 13.3 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5013R300FHEK.pdf
Availability of CMF5013R300FHEK
QUANTITY
CMF5013R300FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5013R300FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5013R300FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5013R300FHEK
Related LinksCMF5013, CMF5013R300FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5013R300FHEK Details Description
Related parts for CMF5013R300FHEK
JUMPER-H1503TR/A3048W/H1503TR 6" datasheet.pdf
IC MCU 3K USB LS PERIPH 18-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM VMD3 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
CONTACT INSERT PIN datasheet.pdf
26+26 DIL SMT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 80POS .050 SMD datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf