Vishay/Dale CMF5014R000FHR6
CMF5014R000FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5014R000FHR6
Brief Description
RES 14 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5014R000FHR6.pdf
Availability of CMF5014R000FHR6
QUANTITY
CMF5014R000FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5014R000FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5014R000FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5014R000FHR6
Related LinksCMF5014, CMF5014R000FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5014R000FHR6 Details Description
Related parts for CMF5014R000FHR6
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf