Vishay/Dale CMF50154R00FHEB
CMF50154R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50154R00FHEB
Brief Description
RES 154 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50154R00FHEB.pdf
Availability of CMF50154R00FHEB
QUANTITY
CMF50154R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50154R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50154R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50154R00FHEB
Related LinksCMF5015, CMF50154R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50154R00FHEB Details Description
Related parts for CMF50154R00FHEB
FIXED IND 1.2UH 9.8A 7 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 11.7 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PMODRS232 CONVERTER MODULE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MICRO 15C P 8" RBW FLOAT NI datasheet.pdf