Vishay/Dale CMF5015K000BEEK
CMF5015K000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K000BEEK
Brief Description
RES 15K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K000BEEK.pdf
Availability of CMF5015K000BEEK
QUANTITY
CMF5015K000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5015K000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K000BEEK
Related LinksCMF5015, CMF5015K000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K000BEEK Details Description
Related parts for CMF5015K000BEEK
CBL RIBN 50COND TWIST-PAIR 5' datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 1/4" 5.32" datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219AB datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf
26500 61C 61#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf