Vishay/Dale CMF5015K400FKBF
CMF5015K400FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K400FKBF
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K400FKBF.pdf
Availability of CMF5015K400FKBF
QUANTITY
CMF5015K400FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K400FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5015K400FKBF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K400FKBF
Related LinksCMF5015, CMF5015K400FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K400FKBF Details Description
Related parts for CMF5015K400FKBF
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 5/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 24V WT DOME RED datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 225 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf