Vishay/Dale CMF5015R000FKR6
CMF5015R000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015R000FKR6
Brief Description
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015R000FKR6.pdf
Availability of CMF5015R000FKR6
QUANTITY
CMF5015R000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015R000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5015R000FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015R000FKR6
Related LinksCMF5015, CMF5015R000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015R000FKR6 Details Description
Related parts for CMF5015R000FKR6
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 3/16" datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
GDT 500V 10% 1.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8MSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPL0401 datasheet.pdf
LED HARDWARE LENS FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf