Vishay/Dale CMF5015R000FKRE
CMF5015R000FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015R000FKRE
Brief Description
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015R000FKRE.pdf
Availability of CMF5015R000FKRE
QUANTITY
CMF5015R000FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015R000FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF5015R000FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015R000FKRE
Related LinksCMF5015, CMF5015R000FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015R000FKRE Details Description
Related parts for CMF5015R000FKRE
IC OPAMP DIFF 200KHZ 8DIP datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 150MA DPST 8-SMD datasheet.pdf
POT 25K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN RECEPT R/A .8MM 68POS PCB datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CABLE ASSEM H.FL-H.FL 200MM datasheet.pdf