Vishay/Dale CMF5017K400BHEB
CMF5017K400BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5017K400BHEB
Brief Description
RES 17.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5017K400BHEB.pdf
Availability of CMF5017K400BHEB
QUANTITY
CMF5017K400BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5017K400BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5017K400BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5017K400BHEB
Related LinksCMF5017, CMF5017K400BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5017K400BHEB Details Description
Related parts for CMF5017K400BHEB
COMPUTER SNGLBD BL2100 512K FLSH datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 65MHZ 20SO datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 8BIT N-INV 20SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 200MA MACRO X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 7POS TIN datasheet.pdf