Vishay/Dale CMF5018K200BHR6
CMF5018K200BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5018K200BHR6
Brief Description
RES 18.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5018K200BHR6.pdf
Availability of CMF5018K200BHR6
QUANTITY
CMF5018K200BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5018K200BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5018K200BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5018K200BHR6
Related LinksCMF5018, CMF5018K200BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5018K200BHR6 Details Description
Related parts for CMF5018K200BHR6
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR24B/AE24G/ASR24B datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P8C VERT SHLD datasheet.pdf
AMP MCP 1.2 CLEAN BODY SWS datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V WHITE datasheet.pdf
FAN AXIAL 25.5X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf