Vishay/Dale CMF5018R200FHEK
CMF5018R200FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5018R200FHEK
Brief Description
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5018R200FHEK.pdf
Availability of CMF5018R200FHEK
QUANTITY
CMF5018R200FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5018R200FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5018R200FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5018R200FHEK
Related LinksCMF5018, CMF5018R200FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5018R200FHEK Details Description
Related parts for CMF5018R200FHEK
DIP CABLE - CDR16S/AE16G/CDR16S datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 10K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 45.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
18+18 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf