Vishay/Dale CMF5019R600FHEK
CMF5019R600FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5019R600FHEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 19.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5019R600FHEK.pdf
Availability of CMF5019R600FHEK
QUANTITY
CMF5019R600FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5019R600FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5019R600FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5019R600FHEK
Related LinksCMF5019, CMF5019R600FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5019R600FHEK Details Description
Related parts for CMF5019R600FHEK
IC MEMORY ADD-ONLY 1KBIT TO-92 datasheet.pdf
SENSOR 15 PSI 1/8 NPT 9V datasheet.pdf
RES 68.0 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN +/-5V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
D4GL-2GDA-A datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
GUIDE, TERMINAL datasheet.pdf
2200UF 50V 22X30MM 105C 5000H datasheet.pdf