Vishay/Dale CMF501K2700FHEK
CMF501K2700FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF501K2700FHEK
Brief Description
RES 1.27K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF501K2700FHEK.pdf
Availability of CMF501K2700FHEK
QUANTITY
CMF501K2700FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF501K2700FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF501K2700FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF501K2700FHEK
Related LinksCMF501K, CMF501K2700FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF501K2700FHEK Details Description
Related parts for CMF501K2700FHEK
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O 6SIP datasheet.pdf
CABLE SMA-RA/SMA-RA 6" RG-316 datasheet.pdf
REPLACEMENT RCPT W/RFI FILTER datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% SOT23-6 datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf