Vishay/Dale CMF501K5411FHEB
CMF501K5411FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF501K5411FHEB
Brief Description
RES 1.5411K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF501K5411FHEB.pdf
Availability of CMF501K5411FHEB
QUANTITY
CMF501K5411FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF501K5411FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF501K5411FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5411k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)