Vishay/Dale CMF501K9600FKEB
CMF501K9600FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF501K9600FKEB
Brief Description
RES 1.96K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF501K9600FKEB.pdf
Availability of CMF501K9600FKEB
QUANTITY
CMF501K9600FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF501K9600FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF501K9600FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.96k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF501K9600FKEB
Related LinksCMF501K, CMF501K9600FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF501K9600FKEB Details Description
Related parts for CMF501K9600FKEB
RES SMD 8.66K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 39POS 2MM T/H datasheet.pdf
GROMMET HOLE PLUG .875 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MINIFIT JR RA SR /PEGS 3POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
BLADE SET ASSORTED W/HANDLE 6PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
IC FPGA 303 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf