Vishay/Dale CMF50200K00BHEK
CMF50200K00BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50200K00BHEK
Brief Description
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50200K00BHEK.pdf
Availability of CMF50200K00BHEK
QUANTITY
CMF50200K00BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50200K00BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50200K00BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50200K00BHEK
Related LinksCMF5020, CMF50200K00BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50200K00BHEK Details Description
Related parts for CMF50200K00BHEK
IC DUAL POWER DIST SW 8-SOIC datasheet.pdf
FILTER POWER LINE RFI .250 5A datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 7A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES SMD 0.043OHM 1.33W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 18POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf