Vishay/Dale CMF5020K000BHEK
CMF5020K000BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5020K000BHEK
Brief Description
RES 20K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5020K000BHEK.pdf
Availability of CMF5020K000BHEK
QUANTITY
CMF5020K000BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5020K000BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5020K000BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5020K000BHEK
Related LinksCMF5020, CMF5020K000BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5020K000BHEK Details Description
Related parts for CMF5020K000BHEK
MOSFET P-CH 20V 12A PPAK CHIPFET datasheet.pdf
BOARD EVAL 2A ADP1741 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 35POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X8R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 40V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf