Vishay/Dale CMF5020R000FEEK
CMF5020R000FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5020R000FEEK
Brief Description
RES 20 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5020R000FEEK.pdf
Availability of CMF5020R000FEEK
QUANTITY
CMF5020R000FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5020R000FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5020R000FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5020R000FEEK
Related LinksCMF5020, CMF5020R000FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5020R000FEEK Details Description
Related parts for CMF5020R000FEEK
POT 250 OHM 5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOEIAJ datasheet.pdf
VCO 2400-2670 MHZ REDBOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3, +/-15V 30W TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 10ppm 18pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
"MICRO 51C P 20"" YEL JACKS NI" datasheet.pdf