Vishay/Dale CMF5021K500FEEA
CMF5021K500FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5021K500FEEA
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5021K500FEEA.pdf
Availability of CMF5021K500FEEA
QUANTITY
CMF5021K500FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5021K500FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5021K500FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5021K500FEEA
Related LinksCMF5021, CMF5021K500FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5021K500FEEA Details Description
Related parts for CMF5021K500FEEA
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 4.7KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.7A 6-TSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf