Vishay/Dale CMF5021K500FKR6
CMF5021K500FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5021K500FKR6
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5021K500FKR6.pdf
Availability of CMF5021K500FKR6
QUANTITY
CMF5021K500FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5021K500FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5021K500FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5021K500FKR6
Related LinksCMF5021, CMF5021K500FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5021K500FKR6 Details Description
Related parts for CMF5021K500FKR6
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
MODULE VF DISPLAY 16X2 5MM CHAR datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 32pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
FIBER UNJACKETED 2000UM .080" 1M datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS 135DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 900A 550V 1KN/80 AR datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 300MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC CLK GEN SPREAD SPECTRUM 8SOIC datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf