Vishay/Dale CMF5021R000DHEK
CMF5021R000DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5021R000DHEK
Brief Description
RES 21 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5021R000DHEK.pdf
Availability of CMF5021R000DHEK
QUANTITY
CMF5021R000DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5021R000DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5021R000DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5021R000DHEK
Related LinksCMF5021, CMF5021R000DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5021R000DHEK Details Description
Related parts for CMF5021R000DHEK
RES SMD 182K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC DSP 100LQFP datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 28SOJ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR PTX TBIT .2"HT datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 10.67"L X 6.69"W datasheet.pdf
F3SJ-A0560P20 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf