Vishay/Dale CMF50220R00FNR6
CMF50220R00FNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50220R00FNR6
Brief Description
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50220R00FNR6.pdf
Availability of CMF50220R00FNR6
QUANTITY
CMF50220R00FNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50220R00FNR6
Internal Part NumberEIS-CMF50220R00FNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50220R00FNR6
Related LinksCMF5022, CMF50220R00FNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50220R00FNR6 Details Description
Related parts for CMF50220R00FNR6
CONN HEADER 16POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 3A FASTON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
MGRID HDR SMT D/R W/CAP GOLD 20C datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 9C S 18" WHT NI datasheet.pdf