Vishay/Dale CMF5022K100FKEB
CMF5022K100FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5022K100FKEB
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5022K100FKEB.pdf
Availability of CMF5022K100FKEB
QUANTITY
CMF5022K100FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5022K100FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5022K100FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5022K100FKEB
Related LinksCMF5022, CMF5022K100FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5022K100FKEB Details Description
Related parts for CMF5022K100FKEB
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV 12V 1.5A 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 16.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO201AD datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HARBUS64 PRESS-OUT TO datasheet.pdf
CARD MARKER 2" O datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf