Vishay/Dale CMF5022R000FKEB
CMF5022R000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5022R000FKEB
Brief Description
RES 22 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5022R000FKEB.pdf
Availability of CMF5022R000FKEB
QUANTITY
CMF5022R000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5022R000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5022R000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5022R000FKEB
Related LinksCMF5022, CMF5022R000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5022R000FKEB Details Description
Related parts for CMF5022R000FKEB
IC ADC 12BIT SRL T/H LP 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1AMP 400V DFS datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1/8-27NPT 20MA datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
PCB PROTO BOARD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 74-222V datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 5.05K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf