Vishay/Dale CMF5022R000JNEA
CMF5022R000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5022R000JNEA
Brief Description
RES 22 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5022R000JNEA.pdf
Availability of CMF5022R000JNEA
QUANTITY
CMF5022R000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5022R000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF5022R000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5022R000JNEA
Related LinksCMF5022, CMF5022R000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5022R000JNEA Details Description
Related parts for CMF5022R000JNEA
IDC CABLE - MSD34K/MC34G/MCS34K datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14TSSOP datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SW STEP DOWN 4A 5.1V-40V datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMCJ datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf