Vishay/Dale CMF5022R100DER6
CMF5022R100DER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5022R100DER6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5022R100DER6.pdf
Availability of CMF5022R100DER6
QUANTITY
CMF5022R100DER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5022R100DER6
Internal Part NumberEIS-CMF5022R100DER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5022R100DER6
Related LinksCMF5022, CMF5022R100DER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5022R100DER6 Details Description
Related parts for CMF5022R100DER6
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
510-QKE HDR datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND BLACK datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 246 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC VTM 48V 6A SMD datasheet.pdf