Vishay/Dale CMF5022R100DER6
CMF5022R100DER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5022R100DER6
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5022R100DER6.pdf
Availability of CMF5022R100DER6
QUANTITY
CMF5022R100DER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5022R100DER6
Internal Part NumberEIS-CMF5022R100DER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5022R100DER6
Related LinksCMF5022, CMF5022R100DER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5022R100DER6 Details Description
Related parts for CMF5022R100DER6
RES SMD 232K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7.5A 220V datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.03A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
TINKERKIT SENSOR SHIELD V.2 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 2W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX SWITCH CHIP 24HVQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 4DFN datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 70A 1200V SOT-227 datasheet.pdf