Vishay/Dale CMF5022R100DHEB
CMF5022R100DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5022R100DHEB
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5022R100DHEB.pdf
Availability of CMF5022R100DHEB
QUANTITY
CMF5022R100DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5022R100DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5022R100DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5022R100DHEB
Related LinksCMF5022, CMF5022R100DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5022R100DHEB Details Description
Related parts for CMF5022R100DHEB
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 25W datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 18POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf