Vishay/Dale CMF5024R500FKEK
CMF5024R500FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5024R500FKEK
Brief Description
RES 24.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5024R500FKEK.pdf
Availability of CMF5024R500FKEK
QUANTITY
CMF5024R500FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5024R500FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5024R500FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5024R500FKEK
Related LinksCMF5024, CMF5024R500FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5024R500FKEK Details Description
Related parts for CMF5024R500FKEK
IC REG BCK 1.8V 1.2A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
IC INVERTER DL 4,2-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
IC BATTERY GAS GAUGE 28-QSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SGE-225-2-1530 00100C SFTY EDGE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
.250 FASTON REC.I.S datasheet.pdf
IGBT 1350V 30A 170W TO247 datasheet.pdf