Vishay/Dale CMF5025K500BHRE
CMF5025K500BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5025K500BHRE
Brief Description
RES 25.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5025K500BHRE.pdf
Availability of CMF5025K500BHRE
QUANTITY
CMF5025K500BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5025K500BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5025K500BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5025K500BHRE
Related LinksCMF5025, CMF5025K500BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5025K500BHRE Details Description
Related parts for CMF5025K500BHRE
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 250V 70A TO-94 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
HARDWARE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 14DIP datasheet.pdf