Vishay/Dale CMF50267R00FHEB
CMF50267R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50267R00FHEB
Brief Description
RES 267 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50267R00FHEB.pdf
Availability of CMF50267R00FHEB
QUANTITY
CMF50267R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50267R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50267R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50267R00FHEB
Related LinksCMF5026, CMF50267R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50267R00FHEB Details Description
Related parts for CMF50267R00FHEB
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS DUAL .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
ROUND SPACER M2.7 STEEL 3MM datasheet.pdf