Vishay/Dale CMF50270R00FKEB
CMF50270R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50270R00FKEB
Brief Description
RES 270 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50270R00FKEB.pdf
Availability of CMF50270R00FKEB
QUANTITY
CMF50270R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50270R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF50270R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50270R00FKEB
Related LinksCMF5027, CMF50270R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50270R00FKEB Details Description
Related parts for CMF50270R00FKEB
VARISTOR 36.9V 30A 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 150KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CABLE ASSY FI-RE 41POS 300MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CLEAN & STRIP WHEEL 3" 7S XCS datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP HOUSING 6POS datasheet.pdf